Living room
Number of light sources: 1
CE compliant
Modern, stylish
The shell-like body reminiscent of an ocean shell beautifully harmonizes with the milky matte shade positioned in the center. Thanks to its form, it can be a fresh accent of scallop style.
The lamp is powder-coated in a golden color.
| Diameter | 40.00 cm |
| Depth | 18.00 cm |
| Color | Polished Gold |
| Material | Metal, Glass |
| Room | Home office, Livingroom, Bedroom, Hall, Kitchen, Dining room |
| Type | Wall lamps, Ceiling lamps |
| Socket | G9 |
| Number of light sources | 1 |
| Maximum power | 7W |
| Light sources included | No |
| IP rating | IP20 |
| Lampshades | No |
| EAN | 5902115965425 |
| SKU | W01425AU |