Wall
Number of light sources: 1
CE compliant
Elegant, classic
This lamp is designed in the Hampton and New York Classic style. Traditional shape, perfect proportions and perfect decorations - subtle and eye-catching at the same time. Chrome finish, light sources on candlesticks and a white fabric lampshade gives a truly American "look, gaining more and more fans ABU DHABI is the perfect decorative lighting for the living room, dining room or bedroom in a New York style.
| Width | 14.00 cm |
| Length | 22.00 cm |
| Height | 25.00 cm |
| Color | Silver |
| Material | Metal |
| Room | Livingroom, Bedroom, Hall |
| Type | Wall lamps |
| Socket | E14 |
| Number of light sources | 1 |
| Maximum power | 40W |
| Light sources included | No |
| IP rating | IP20 |
| Lampshades | Yes |
| Lampshade color | White |
| EAN | 5902115960888 |
| SKU | W01888CH-WH |